2013-11-01     Autor:  Iwona | decorateacake
Rzeczy przydatne

No to co? Zaczynamy naszą przygodę w kuchni! Oto lista kilku rzeczy, które przydadzą wam się na samym początku:

  •  miarki i wagi

Możecie kupić sobie kubek/dzbanek z miarką, wagę elektryczną (to już trochę większy wydatek). Warto zainwestować w takie rzeczy, ponieważ bardzo ułatwiają pieczenie.

  •  łopatka silikonowa

„Bez niej nie mogę żyć w kuchni” – tak odpowiada większość blogerów kulinarnych czy cukierników. Wydobycie ciasta z miski za jej pomocą nie będzie już udręką, a dzieci nie będą miały co wyjadać :D

  •  mikser elektryczny

W dzisiejszych czasach, bez niego ani rusz, ubicie białka czy śmietany zajmuje kilka minut. Oczywiście są osoby które ręcznie ubijają białka itp., ale dlaczego nie ułatwić sobie życia? Są miksery ręczne, można również kupić, oczywiście droższy robot - to już według uznania.

  • blachy i formy do pieczenia

Jak upiec ciasto bez formy? No jest to można powiedzieć – niemożliwe. Formy są różne, metalowe, silikonowe, jednorazowe. Ich kształty są przeróżne, od zwykłych prostokątnych i owalnych po te w kształcie misia, kwiatka, a nawet postaci z bajek.

No i jedna najważniejsza rzeczy potrzebna żeby coś upiec - PIEKARNIK. Nieważne czy wasz osobisty czy ten u sąsiadki, ważne, że macie do niego dostęp.

Jeszcze jedna rada, zanim udacie się do sklepu, przeszukajcie wasze mieszkanie/dom. Być może kryje się tam węcej niż można się spodziewać.

Nowy serwis cukiernie.net