Cukiernia Oleńka
Województwo
dolnośląskie
Adres
Armii Krajowej 38
Miejscowość
58-302 Wałbrzych
Telefon
74-662-71-11
Dodane przez
Cukiernia Oleńka
Media
  
Zobacz całą galerię
Od ponad 40 lat cukiernicy z "Oleńki" przygotowują dla najwybredniejszych smakoszy w okolicy najlepsze i najsmaczniejsze torty w Wałbrzychu. Ich smak zapamiętają bez wątpienia nawet najznamienitsi goście - bez względu na to, czy będzie to tort komunijny, urodzinowy, czy weselny. Maestria smaków i kunszt zdobniczy to efekt nie tylko inwestycji w szkolenia pracowników i modernizacji zakładu, ale także przywiązania do wieloletniej tradycji.
Historia firmy, której słodki smak zna niemalże każdy Wałbrzyszanin, rozpoczęła się w 1968 roku przy ul. Andersa w dzielnicy Biały Kamień. Tam powstała pierwsza niewielka cukiernia nazwana przez właścicieli "Oleńka". Założycielami firmy byli Zdzisław i Janina Domagałowie. To ludzie z wielką pasją, dlatego - mimo trudnych czasów - sukcesywnie rozwijali firmę. Za sprawą ich starań pojawiają się kolejne szyldy "Oleńka", m. in. przy ul. Armii Czerwonej obecnie Armii Krajowej 38. Po dwudziestu latach firma staje się firmą rodzinną. Kiedy przejmuje ją drugie pokolenie - Olga i Lesław Szymańscy - przedsiębiorstwo potężnie rozwija się w Wałbrzychu. Motto, które przyświeca ich pracy, to nieustanny rozwój.
Obecnie w dziewięciu punktach sprzedaży pracuje 50 osób. Najlepsze torty, ciasta i ciastka z Oleńki można zamówić już w sześciu miejscach w Wałbrzychu, a także w Boguszowie Gorcach, Szczawnie Zdroju i w Świdnicy, gdzie znajduje się również przytulna kawiarenka. 
Cukiernia oferuje bogaty wybór słodkości, których znakomity smak zaspokoi nawet najbardziej wybredne podniebienia.

chcesz wiedzieć więcej? odwiedź słodką stronę życia

Nowy serwis cukiernie.net